NAJNOVIJA VEST SA SAJTA
Arriva pustila prvi Maz u saobraćaj!
http://www.balkantransport.net/arriva-pustila-prvi-maz-u-saobracaj/

Strazbur (FR), 2012

Mesto gde možete opsiati neko vaše putovanje, izlet, ili neko organizovano slikanje.

Moderator: Moderator

Pravila foruma
Na forumu se strogo zabranjuje :
- Vređanje i omalovažavanje bilo kog člana foruma
- Vređanje foruma kao organizacije
- Rasprava o političkim temama
- Diskriminisanje bilo koje osobe, ili bilo koje druge ogranizacije
Korisnikov avatar
Mr. Autobus
Pridružio se: 02 Avg 2012, 10:31

Strazbur (FR), 2012

Postod Mr. Autobus » 13 Avg 2012, 20:35

Možda sam neki misle da sam malo prerano, ali eto, želim staviti dokle je stvar aktuelna. Ako nekome smeta neka slobodno obriše ovu temu !

Ovih dana sam bio u Strazburu, poznati francuski grad otprilike 150 km udaljen od Bazela. Strazbur je poznat po njegovom raznvrsnom stilu (Pripadao je do otprilike 1910 Nemačkoj) i zbog Evropskog Centra, naime, u tom gradu nalazi se glavni sud za ljudska prava. Grad je uz razliku na puno delova francuske izuzetno čist, sređen, deluje siguran i vrlo bogat, i preporučujem ga za mlade parove, vrlo je romantičan ! :-D
Naj atraktivnije stvari za posetiti su: Katedrala Notre-Dame de Strasbourg, Maison Kammerzell, kvartir Petite France i opče stari grad.

Evo kao prvo neke slike na Place de la Cathédrale (Plac Katedrale) na kojon se nalazi, kao u imenu navedeno, Katedrala Notre-Dame de Strasbourg i poznata zgrada Maison Kammerzell (Čitaj: Meson Kamercel)

Katedrala je u gotičkom stilu urađena, a Maison Kammerzell je jedna od najlepših zgrada iz kasne nemačke gotike. Inače, Katedrala je bila dugo vreme najviša zgrada u celom Krščanstvu.

Katedrala izvanka:

Slika

Slika

Rozeta izvanka:

Slika

Glavni ulaz:

Slika

Katedrala iznutra:

Slika

Slika

Slika

Pulpit sa kojeg pop drži govor:

Slika

Rozeta iznutra:

Slika

Astronomski sat koj se nalazi u crkvi, za ga posetiti tražu 2 evra po osobi...: (Nisam smeo sa blicom da slikam, tako da nije nešto dobro ispala :

Slika

Mehanizam:

Slika

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Maison Kammerzell:

Slika

Slika

Nastavak očekujte uskoro...

Slika

Korisnikov avatar
MILE
Pridružio se: 03 Avg 2012, 15:14

Re: Strazbur (FR), 2012

Postod MILE » 13 Avg 2012, 20:40

Fantastično :shock:

Korisnikov avatar
Mr. Autobus
Pridružio se: 02 Avg 2012, 10:31

Re: Strazbur (FR), 2012

Postod Mr. Autobus » 14 Avg 2012, 13:53

Morat će te malo čekati za nastavak, više su slika nego što sam milsio ! :mrgreen:

Slika

Povratak na “Reportaže”