NAJNOVIJA VEST SA SAJTA
Arriva pustila prvi Maz u saobraćaj!
http://www.balkantransport.net/arriva-pustila-prvi-maz-u-saobracaj/

Slovenija-Nemačka Novo mesto-->Paderborn-->Rheda(Bielefeld)

Mesto gde možete opsiati neko vaše putovanje, izlet, ili neko organizovano slikanje.

Moderator: Moderator

Pravila foruma
Na forumu se strogo zabranjuje :
- Vređanje i omalovažavanje bilo kog člana foruma
- Vređanje foruma kao organizacije
- Rasprava o političkim temama
- Diskriminisanje bilo koje osobe, ili bilo koje druge ogranizacije
OGI
Pridružio se: 15 Avg 2012, 10:03

Slovenija-Nemačka Novo mesto-->Paderborn-->Rheda(Bielefeld)

Postod OGI » 05 Nov 2012, 08:44

Eve ga. Još jedna reportažica, ovoga puta nije Holandija nego Nemačka. Da krenem, četvrtak 1.11.2012 krećemo za Nemačku. Dan pre smo u firmi tovarili ambalažu za Rhedu (gde se nalazi jedna od najvećih fabrika mesa u Evropi Tönnies Fleisch) i neke 3 palete pašteta, hrvatske mesne industrije Gavrilović iz Petrinje, koje su išle za Paderborn. Krećemo polako iz firme i stanemo na prvu OMW pumpu u NM, gde tenkiramo pune rezervoare.
Da kažem još nešto o prevoznom sredstvu (kamionu) naime radi se o Actrosu MP3 1844 Bluetec 5 megaspace 2011 godište. :)

Slika

Tenkiramo i gas prema Austriji, pošto je u četvrtak bila zabrana, autoput skoro prazan...
Prema Ljubljani

Slika

Posle oko odprilike sat vremena vožnje stižemo do Ljubljane...

Slika

Via Villach..

Slika

Slika

Vreme kod Jesenica ružno i kišovito, stižemo polako i do tunela Karavanke, i Slovenačko-Austrijanske granice, u tunelu radovi, promet ide naizmenično, čeka se po pola sata...

Slika

U tunelu, inače dugačak 7864m kada iz njega izađete ste u Austriji..

Slika

Pošto je dok smo se vozili kroz Austriju bio mrak, ja tada nisam slikao, vozili smo do kasno u veče, ali kad muzika svira do daske :-D ti se uopšte ne spava :)
Prođemo Austriju posle par sati vožnje, i uđemo u Nemačku, gde treba naći pumpu za spavanje...

Vaterstteten, blizina Minhena..

Slika

Slika

Ujutru ustajanje, kafa,čaj kako ko, i gas prema Paderbornu, blizina Minhena, veliki udes kolona (stau) par km dugačak..

Slika

Slika

Slika

Prođemo Minhen, i "devetkom" dalje prema Nürnbergu, kada postane dosadno treba malo obratiti pažnju na "vozni park" nemaca, koji je zaista perfektan :)

Slika

Prođemo Nirnberg, i na autoput A3 prema Würzburgu i Kasselu, sunčano i prijatno vreme,

Slika

Posle A3 pređemo na A7 prema Kasselu, i vreme je za pauzu.

Slika

8-)

Slika

Stižemo i do Kassela..
Deo tog grada...

Slika

Nastavljamo dalje prema Paderbornu...

Slika

Radova hvala bogu pa uvek ima :?

Slika

i pristižemo polako i do Paderborna gde istovaramo one 3 palete od Gavrilovića... Paderborn inače nije mal grad, ima ga poprilično...
DAF centar Paderborn.

Slika

Na istovaru u magacinu, inače radi tu jedan naš "zemljak" koji je i šef, prima robu iz celog Balkana, pa onda razvozi po nekim trgovinama u Nemačkoj, ušao sam nabrzinu u taj magacin i video deo te robe npr. Sarajevski Kiseljak, Swislion Takovo itd itd ima još dosta robe iz Balkanskih država...

Slika

Istovarimo to i gas prema Rhedi na utovar mesa za Hočevara odnosno nazad za SLO.

Od Paderborna do Rhede, ovih vetrenjača je ogromno, evo samo nekih par sam uhvatio... i na*uzi mi se ovaj sa stralisom :evil:
Slika

Evo nas skoro smo stigli :)

Slika

Tönnies Fleisch kao što sam rekao na početku, jedna od najvećih fabrika mesa u Evropi, gazda ove industrije ima mesne industrije po još okolnim državama npr. Poljskoj itd. zatim još dve malo manje industrije u Nemačkoj (blizu Dresdena i negde na granici sa Danskom) zatim od helikoptera,aviona do fudbalskog stadiona, jednom rečju OGROMNO svega :lol:
Slikanje navodno zabranjeno al ko ga šiša, ja slikam dok me ne uhvate :-D na svu sreću nisu me dobili :)
Mali deo fabrike
Slika

Tu stignemo u petak naveče, u subotu ujutro je utovar....zadnji put sam tu bio u februaru, arena još nije bila izgrađena pa hajde reko da ju vidim, zaista lepo odrađena... :)

Slika

Slika

Parking kao i uobičajeno prepun kamiona iz cele Evrope... jedva nađeš parking, pa nisam džabe došao u Nemačku a da ne uslikam MP4 modele, ima ih puno zaista :)

Slika

Subota ujutru....meso natovareno, ništa idemo nazad prema SLO :) polako napustimo Rhedu i krenemo prema Kasselu...

Slika

Vreme je i za doručak :-D :D

Slika

Vreme nikad lošije, celi dan pada jaka kiša, to je da poludiš... rumun u akciji :)

Slika

Neki UNIMOG se vuče 50km/h po autoputu :)

Slika

Opet radovi..

Slika

Parkinzi po Nemačkoj..

Slika

Stižemo opet do A3 prema Nürnbergu, na ovom autoputu se inače može videti najviše srpskih kamiona, ja sam video ukupno tamo i nazad 6 kamiona, slabo :? to su firme: Bubić,Autocentar,Dammil,Braća Crnomarković,Astra SB i jedan Čačanin zaboravih firmu...i na Švarcbahu 2 Jeličićeva actrosa, nažalost nijednog od tih kamiona nisam uslikao..

Slika

Muzikica svira a mi polako tučemo kilometre :) Nürnberg-München :)

Slika

Naveče stižemo do Minhena, Allianz Arena ponoći....uživo mnogo lepše izgleda :)

Slika

Prođemo Minhen, idemo prema Salzburgu, posle Išenberga stanemo na parking i pauza do jutra...
Ujutro krećemo prema SLO....
Švarcbah Nemačka-Austrija, a meni se malo malo pa trese ruka :lol:

Slika

Austrija (Tauern)

Slika

Tauernalm tunnel, dužina negde oko 5km.

Slika

Blizina Villacha (Filaha)

Slika

Karavanke Tunel, kao što napisah negde gore, promet teče izmenično (zbog radova u tunelu), iskoristimo to čekanje da malo sredimo kabinu, moj tata voli kad je sve čisto,uredno i na svom mestu, pa hajde da mu malo pomognem :)

Slika

I da privedem kraju ovu reportažicu, nadam se, da se vam je bar malo svidela :) , zadnja pauza na Jesenicama, a onda prema Novom mestu i istovaru mesa iz Rhede kod Hočevara. Nedelja jutro, autoputevi skoro prazni... :)

A što se tiče plavuša, odnosno Nemica, e njih morate sami otići pogledati :lol:

Hvala za vašu pozornost! Pozdrav od Ogija! ;)

Slika

Povratak na “Reportaže”